HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Temel Olasılık Dersleri - Basic Ideas of Probability ve Biyoistatistikte Olasılık Hesabı (Uygulamalı Türkçe - İngilizce)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bu kitabın amacı, olasılık teorisinin kavramlarını ve ilkelerinin tanıtımını yapmaktır. Olasılık, rastgele değişkenler ve rastgele süreçler ile uygulamalara çok geniş yer verilmiştir. Olasılık ilke ve kavramlarının iyi bir şekilde anlaşılabilmesi için küme teorisinin iyi anlaşılması gerekir. Hem olasılık kavramlarının anlaşılması hem de istatistik yöntemlerinin kullanılabilmesi için bunlara temel oluşturan küme teorisi daha geniş tutulmuştur. Yüzlerce tamamen çözülmüş problem örnekleri, çözüm teknikleri, olasılık konusunun önemi açısından pek uygun duruma getirilerek okuyucuya sunulmuştur. Her disiplinde öğrencilerle birlikte, çeşitli mühendislik disiplinlerinde öğrenciler için de tasarlanmıştır. Temel bilim, matematik, yönetim alanlarında öğrenim gören her kesimden öğrencilerin yararlanacağını dikkate alarak hazırladık. Ders kitabı olarak kullanılabilir. Bilhassa olasılık dağılımlarının gerçek yaşamdaki olaylara nasıl uygulandığı anlatılmıştır. Ayrıca bu dağılımların bilgisayar yazılımları kullanılarak verildiği görülecektir. Biyoistatistik ilk kez olasılık (hastalıklara) nasıl uygulandığı en son yani modern olasılık yöntemleriyle anlatılmıştır. Bu olasılık dağılımların hastalık problemlerine uygulanarak çözüm bulunurken dağılımların bilgisayar yazılımları kullanılarak çözümlerin nasıl yapıldığı adım adım verilmiştir. En önemlisi, olasılıkların çok önemli biyoistatistik konularına nasıl uygulandığı ve olasılığın gerçek yaşamda ne kadar önemli yer tuttuğunun modelleri verilmiştir. Konuların iyi anlaşılması için olasılıkta tablo ve grafiklerin ne kadar önemli rol aldıkları bilinir. Biz de kitabımızda buna çok geniş yer verdik. Yüzlerce tablo ve grafiklerle olasılığın nasıl daha kolay anlaşılabilir olduğunu bir kez daha göstermeye çalıştık. Bu kitabın yazarının istatistikçi ve aynı zamanda bir yazılım uzmanı olması konunun daha geniş bir açıdan (perspektifden) anlaşılmasına yardımcı olacağı kanısındayım.

The purpose of this book is the provide an introduction to principles of probability, random variables, and random processes and their applications. The book is designed for students in various disciplines of engineering, science, mathematics and management. It may be used as a textbook and/or as a supplement to all current comparable texts. It should also be useful to those interested in the field for self-study. The book combines the advantages of both the textbook and the so-called review book. It provides the textual explanations of the textbook, and in the direct way characteristics of the review book, it gives hundreds of completely solved problems that use essential theory and techniques. Moreover, the solved problems are an integral part of the text.

Basım Yılı2018
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı351
YazarAdnan Mazmanoğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...