HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Teknolojik Dönüşümün Pazarlamaya Etkisi Dijital Pazarlama

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

ÖNSÖZ
Günümüzde dijital teknolojilerin gelişimi yaşamın her alanını olduğu gibi pazarlama uygulamalarını önemli ölçüde etkilemiştir. Teknolojik ilerlemeler coğrafi sınırlamaları ortadan kaldırmakta, kullanıcıların daha fazla bilgiye, çok daha az zaman ve maliyetle ile ulaşabilmesini sağlamaktadır. Dijitalleşme işletmelere, hem tüketicilerin kişisel istek, ihtiyaç ve taleplerine uygun ürün ve hizmetleri sunma, hem de daha az maliyetle ve çok daha kısa sürede teslim etme imkanını vermektedir. Kısaca dijitalleşme üretimden taşımacılığa kadar birçok farklı alanda işletmeleri dönüştürmektedir. Bu noktada dijital pazarlama uygulamaları işletmeler için rekabet avantajı yaratmada önem kazanmış durumdadır. Teknolojik gelişmeler daha fazla dijitalleşmeye neden olurken pazarlama stratejilerinde önemli değişimler yaşanmıştır.
Dijitalleşme tüketici istek ve ihtiyaçlarını değiştirmekte bu değişim de pazarları yeniden yapılandırmaktadır. Dijital teknolojiler; ürün, hizmet, işyeri ve pazar kavramlarına çok hızlı bir şekilde yön vermektedir. İşletmeler açısından ele alındığında bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yeni ürün geliştirme süresi kısalmakta ve bunun yanında, fiyatlama, dağıtım ve tutundurma gibi pazarlama karması bileşenlerinin hızlı bir şekilde yenilenmesini gerekmektedir. Bunu yanı sıra dijital teknolojiler işletmelere hedef müşterilerine ulaşma konusunda önemli katkılar sağlamaktadır. Pazarlama düşünce ve uygulamaları günümüzde farklılaşmıştır. İşletmeler için değişen müşteri tercihlerine ve artan rekabete ayak uydurmanın yanı sıra uzun vadeli başarı açısından dijital pazarlama kritik öneme sahiptir.
Bu kitapta dijitalleşmenin pazarlamaya etkisi ve dijital pazarlama stratejisi tüm yönleri güncel verilerle ortaya konulmuş; dijital pazarlamada önem taşıyan sosyal medya pazarlaması da ayrıca ele alınmıştır. Kitapta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
Elif Eroğlu Hall

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı93
YazarElif Eroğlu Hall
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...