HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Spor Ceza Hukuku

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yakın zamana dek spor faaliyetlerinden kaynaklanan ceza sorumluluğu hallerine ilişkin temel yasa metni 6222 sayılı 'Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun' iken, 26 Nisan 2022 tarihinde yürürlüğe giren 7405 sayılı 'Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu' ile Türkiye'deki spor kulüpleri ve spor federasyonlarının kuruluş ve teşkilatına ilişkin yapı büyük ölçüde değiştirilmiş, bunun yanı sıra spor kulüplerinin ve spor federasyonlarının mali disiplin ve denk bütçe esasına uygun faaliyet yürütmeleri esası benimsenerek, bu esasları ihlal eden spor kulübü, spor anonim şirketi ve spor federasyonu başkan, yönetici ve bazı çalışanları yönünden çeşitli ceza sorumluluğu halleri öngörülmüştür. Bu nedenle gerek 6222 sayılı Kanun'da, gerekse de 7405 sayılı Kanun'da spor faaliyetlerinden kaynaklanan çok sayıda suç tipi öngörülmektedir.
Kitapta, spor faaliyetlerinden kaynaklanan suç tipleri detaylı bir biçimde incelenmekte ise de yapılan çalışma bu suç tiplerinin kategorize edilmesinden ibaret değildir. Öncelikle spor ve hak kavramları ile bunların birbiriyle ilişkisi irdelenmiş, dünyadaki ve Türkiye'deki spor yönetimi ve spor yargı teşkilatı açıklanmış, spor faaliyetlerinin ceza hukuku içerisindeki yeri tespit edilmeye çalışılmış ve bu husustaki tartışmalar tek tek masaya yatırılmıştır. Bunun ardından spor faaliyetlerinden kaynaklanan suç fiilleri bakımından fail, mağdur, maddi konu, hukuki konu ve suçun özel görünüş biçimleri olarak teşebbüs, iştirak ve içtima gibi kavramlar ayrı ayrı değerlendirilmiş ve akabinde 6222 sayılı Kanun ve 7405 sayılı Kanun ile öngörülen suç tipleri tüm ayrıntılarıyla incelenmiştir. Bu yönüyle elinizde bulunan çalışmada, spor faaliyetlerinden kaynaklanan ceza sorumluluğu halleri yönünden genel bir rejim oluşturulduğunu ve spor ceza hukukunun genel çerçevesinin çizildiğini söylemek mümkündür.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı720
YazarGürkan Özocak
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...