HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Sanatçıların Yaşamları- Artemisia Gentileschi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Artemisia Gentileschi, Barok çağın en büyük kadın sanatçısı ve Caravaggio’nun en parlak takipçilerinden biriydi. Gençliğinde ustası tarafından tecavüze uğramasının ardından yedi ay süren bir duruşmada yetkili makamların acımasız sınamalarına katlanmak zorunda kaldı. Onurlu bir yaşamın her şeyin üstünde tutulduğu bir toplumda bu utanca mahkûm edildi. Yine de on yedinci yüzyılın en çok rağbet gören sanatçıları arasında yerini aldı. Güçlü kişisel vizyonunu sanatına aktarmayı başaran Artemisia, tıpkı Frida Kahlo, Louise Bourgeois ya da Tracey Emin gibi yaşamını sanatının bir parçası kıldı. 


Jonathan Jones; The Guardian’da makaleleri yayımlanan bir sanat eleştirmenidir. Aynı zamanda Sensations: The Story of British Art from Hogarth to Banksy, The Loves of Artists: Art and Passion in the Renaissance ve The Lost Battles: Leonardo, Michelangelo and the Artistic Duel that Defined the Renaissance kitaplarının yazarıdır. 

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltli
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı128
YazarJonathan Jones
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...