HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Pehlivanlar Yurdu - Elmalı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Prof. Dr. Kerim Yavuz 1941 Antalya / Elmalı doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamış, 1966 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1967 yılında devlet bursuyla doktora eğitimi için Almanya'ya gönderilen Yavuz, 1973 yılında Albert Ludwing Üniversitesi'nde, "Der Islam in Werken Moderner TürkischerSchriftsteller" (Modern Türk Yazarlarının Eserlerinde İslam) isimli teziyle doktorasını bitirmiştir. Ardından 1974 yılında Türkiye'yedönen Yavuz, Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde asistan doktor unvanıyla akademik yaşamına başlamıştır. Aynı üniversitede Din Psikolojisi ve Din Eğitimi Anabilim Dallarının kuruculuğunu üstlenmiştir.
1979 yılında, “Çocukta Dini Duygu ve Düşüncenin Gelişmesi” adlı çalışmasıyla doçent olan Yavuz, 1989 yılında “Psikanalizde İlk Dini Gelişmelerin Değeri” isimli takdim teziyle profesör unvanını almıştır. 1990 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne öğretim üyesi olarak atanan Yavuz, 1994 yılında Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne atanmış daha sonra aynı fakültede üç dönem dekanlık yapmış, bu arada Felsefe ve Din Bilimleri bölüm başkanlığını yürütmüştür. 2008 yılının Ekim ayında resmen emekli olsa da Din Psikolojisi alanında çalışmalarına devam etmiştir.
Yayınevimizde yayımlanan; “Günümüzde İnancın Psikolojisi”, “FREUD, JUNG ve ADLER Psikanalizde Çığır Açanların Dine Bakışları", "Çocukta Dini Duygu ve Düşüncenin Gelişmesi” isimli eserleri yanında “Pehlivanlar Yurdu Elmalı” adlı eseri okuyucu ile buluşmuştur.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı260
YazarKerim Yavuz
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...