HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Öykümüzün Sınır Taşları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

“Bu çalışmada öykü tarihimizdeki zenginlik, çeşitlilik, değişim tam olarak yansıtılmaya çalışılmıştır. Öykümüzün biçimlenişi ve gelişimi bu kitaplardan izlenmiştir. Bu 100 kitap, aslında sadece öykü tarihimizi değil, bir yandan da derinlikli bir Türkiye okumasını kapsıyor. Yüz yılı aşkın bir sürede ülkemizde yaşanan acılar, sevinçler, değişimler öykücülerin yaklaşımıyla gözler önüne seriliyor.”

Edebiyat tarihimizde kuşkusuz benzer ve değerli çalışmalar yapıldı, ancak yüz küsur yıllık öykümüzün bu resimli hikâyesi içlerindeki en kapsamlısı.

Yazınımızın en önemli “okur”larından olan Necip Tosun, bu çok renkli incelemesinde Ahmet Midhat’tan Memduh Şevket’e, Kenan Hulusi’den Haldun Taner’e, Sezai Karakoç’tan Hulki Aktunç’a, Feyyaz Kayacan’dan Cemil Kavukçu’ya kadar başat isimlerin en belirgin çalışmalarının yazınsal niteliklerini değerlendiriyor. Kronik anlamda genişliği ve içinde bu kadar birbirine benzemez yazarın bulunması hasebiyle de kolları oldukça uzun, kuşatıcı, içkin ve güçlü. Öykümüzün Sınır Taşları’yla sıkıntıda olan eleştiri geleneğimizin ciğerleri derin bir nefes alıyor.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı4
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı576
YazarNecip Tosun
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...