HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Önalım Hakkına Dayalı Tapu İptali ve Tescil Davaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Önalım davalarında son zamanlarda artış görülmesinin nedeni; paylı mülkiyete konu taşınmazda pay satışa çıktığında, yapılacak satıştan haberdar olup, payı normal satış fiyatı üzerinden satın almayıp, satılık olan payın üçüncü bir kişiye satılmasını bekleyip, pay satıldığında tapudaki satış bedelini araştırıp düşük bir bedelle satıldığını öğrenerek, bu payı değerinin çok altında bir bedelle alma düşüncesidir. Bunu önlemek için önalım davalarında taşınmazın tapuda gösterilen bedel ve masraflarından az olmamak üzere, dava tarihindeki rayiç bedeli üzerinden önalım hakkının kullanılabileceğine dair yasal bir düzenleme yapılmalıdır.

Eserde; önalım hakkı, önalım davasında görevli ve yetkili mahkeme, taraflar, taraf ve dava ehliyeti, önalım hakkının kullanılamayacağı durumlar, dava açmada uyulması gerekli olan süreler, muvazaalı işlemler, yargılama giderleri, vekâlet ücreti ve kanun yolları gibi konulara yer verilmiştir.

Hukukçuların konuyla ilgili emsal kararlara kolayca ulaşmalarını sağlamak için hazırlanan içtihat ağırlıklı bir çalışma olan eserin bu baskısında; Yargıtay ilgili Hukuk Dairesinin son yıllarda vermiş olduğu tüm kararlar taranarak, emsal olanlar seçilmiş ve mevzuat değişiklikleri doğrultusunda güncelleme yapılmıştır.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı1200
YazarAhmet Cemal Ruhi , Canan Ruhi
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...