HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Nietzsche Neden Delirdi?

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Kendi eserlerinde de belirtildiği gibi Nietzsche’nin hastalığı hayatı boyunca önem arz etti. Bu önem yalnızca rahatsızlıkların ona eziyet vermesi ve entelektüel çalışmalarını engel olmasıyla ilgili değildi, aslında, Nietzsche hasta olmanın onu kendi varoluşuna ve eserlerinde üzerinde durduğu temalara dair uyanık hale getirdiğini düşünüyordu. Bu temalar, hem skeptiklerin ve Röcken’li filozofun taraftarlarının ve ayrıca aralarında Fransız filozof Gilles Deleuze’ün de bulunduğu saygıdeğer ediplerin sorguladığı temalardı.

Bu açıdan, 1886 Şen Bilim’in ikinci baskısının önsözünde der ki, “Hastalığa gelince, “onsuz edebilir miyim?” sorusu dilimizin ucuna gelmedi mi hiç? Yalnızca büyük bir acı tinin son kurtarıcısı olabilir. Yalnızca, büyük, uzun, ağır bir acı zaman ister -onun üzerinde yaş ağaçlar gibi yanarız- Bu acı biz filozofları içimizin en son derinliklerine inmeye daha öncesinde insanlığımızda bulduğumuz şeyleri bir kenara koymaya iter. Böyle bir acının bizi “daha iyi” kıldığından kuşkuluyum, ama derinleştirdiğini biliyorum.”

Nietzsche’nin kendisi de hastalığı olmadan düşüncesinin doruklarına ulaşabileceğine inanmıyordu, hastalığı hem bir nehir seti hem de nehir setini yıkabilecek bir akıntı olarak görmeden; bir diğer taraftan uzmanlar hastalığı günlük aktiviteleri sekteye uğratan akut veya kronik ataklardan oluşan dolayısıyla insanın direncini test eden patolojik bir durum olarak yorumlar.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı128
YazarAyşe Şirin Çakmakçı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...