HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mürekkepten Noktaya

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

“Bu çalışma, hat sanatına ait maceranın bilimsel bir hassasiyet takip edilerek ele alınması ve değerlendirilmesi sürecini kapsıyor. Hat sanatının ülkemizin cumhuriyet dönemindeki macerasını bilimsel bir dikkat ve hassasiyetle ele alan, inceleyen ve çözümleyen bahisleri bu kitapta görmek mümkündür. Halihazırdaki durumu bilimsel çözümlemeden sonra elde edilen sonuçları ile birlikte ortaya koyan çalışmada, hat sanatının geleceği hakkında da bazı öngörüler bulunmaktadır. Bu çözümlemeler ve öngörülerden anlaşılan husus şudur ki ülkemizde İslam medeniyet tasavvuru yeni bir yorumla kimliğimizi tanımlamaya devam edecekse, hat sanatı bu süreçte çok önemli bir vazife üstlenecek ve medeniyet kurucu bir rol oynayacaktır.”

Prof. Dr. Sadettin Ökten

Acaba içinde bulunduğumuz topraklarda tarihî perspektif açısından kısa sayılabilecek bir süre öncesinde oldukça parlak dönemlerini yaşayan hat sanatı neden unutulmaya yüz tutmuştur? Aradan yaklaşık yarım yüzyıl geçtikten sonra niçin tekrar talep görmeye başlamıştır? Dünyada ve Türkiye’de 1980’li yıllardan itibaren yaşanan gelişmeler hat sanatını nasıl etkilemiştir? Hat sanatı Türk ve İslam toplumları için ne ifade etmektedir?

 Elinizdeki çalışmada bu ve daha pek çok soruya cevap aranmaktadır. Bilimsel metotlar kullanılarak elde edilen somut veriler ışığında hat sanatının, bu sanat dalıyla irtibatta olan kişiler ve toplum üzerinde ne gibi etkileri olduğu ortaya konulmuştur. Bu eserde, İslam medeniyet tasavvurunun kendi ibdâ ettiği (yarattığı) bir sanat olarak gösterilen hat sanatının toplumsal yansımaları üzerinden güncel bir okuma yapılmış, kültürel kimliğin niteliği ve dönüşümü konusunda çok önemli sonuçlar elde edilmiştir.

Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı376
YazarMuhammet Altıntaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...