HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mübadelenin Ayak İzleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

30 Ocak 1923’te Türkiye ve Yunanistan Hükümetleri arasında imzalanan, kimilerince olumlu yanları olduğuna inanılmasına karşın gerçekte mübadiller için büyük acılara neden olan Mübadele Sözleşmesi’nin 100. yılında Türkiye ve Yunanistan’da çeşitli etkinlikler yapıldı. İstanbul’da gerçekleştirilen önemli bir etkinlik 1-2 Nisan 2023 tarihlerinde Lozan Mübadilleri Vakfı, Yunanistan Küçük Asya Araştırmaları Merkezi ve Azınlık Grupları Araştırma Merkezi’nin ortaklığında Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sempozyumdu. İki gün süren “100. Yılında Türk-Yunan Zorunlu Nüfus Mübadelesi: Bellek, Kimlik, Yeniden İnşa” başlıklı sempozyuma “Mübadelenin Ayak İzleri” adında bir de sergi eşlik etti.

Semih Poroy’un, Mübadele Sözleşmesinin her bir maddesi için çizdiklerinden oluşan sergi, sempozyum sonrasında Lozan Mübadilleri Vakfı şubelerinin bulunduğu bazı kentlerde de açıldı. “Mübadelenin Ayak İzleri” sergisi bu yıl içinde Yunanistan’da da açılacaktır.

Sergi sırasında çizimlere eşlik eden madde metinleri Yunanca ve Türkçe olarak yer almıştı. Şimdi kitapta bunlara maddelerin İngilizceleri de eklendi.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı52
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...