HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mirjaqip Duwlatov'un Edebi Eserleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Miıjaqıp Duwlatov, hapislerde, sürgünlerde geçen kısacık hayatına rağmen Kazak edebiyatının en velut ediplerinden biridir. Kazak edebiya­tının ilk romanı olan Baqıtsız Jamal’ın, Kazak tiyatrosunun ilklerinden olan Balqiya’mn, Kazak halkının sloganı hâline gelen Oyan, Qazaq!’m müellifi olan Duwlatov, bu eserlerinin dışında Azamat ve Terme isimli iki şiir kitabına, kitaplarda yer almayan pek çok şiire, kısa hikâye formunda kaleme aldığı hikâyelere sahiptir. Duwlatov, edebî eserlerinin dışında da birçok türde eser vermiştir. Bu çalışma, müellifin edebî eserle­rine hasredilmiştir.

Bu eser, dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Duwlatov’un hayatı ve edebî eserleri dışındaki eserleri, ikinci bölümde eserlerin Türki­ye Türkçesine aktarılması, üçüncü bölümde eserlerin incelemeleri, dördüncü bölümde ise eserlerin Latin harfli Kazakça metinleri yer almaktadır.

Basım Yılı2021
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltli
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı468
YazarGülmira Ospanova , Onur Balci
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...