HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Memurlar, Akademik Personel ve Kolluk Personeli Hakkında UygulananDisiplin ve Ceza Soruşturması Esasları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Disiplin cezaları; kamu görevlilerinin mevzuata, çalışma düzenine, hizmetin gereklerine aykırı eylemlerine karşı düzenlenen idari yaptırımlardır. Kamu hizmetlerinden sürekli uzaklaştırabilmek gibi ağır sonuçlara uzanan disiplin cezaları, ağırlığı ve önemi sebebiyle Anayasa Mahkemesince Anayasa'nın 38. maddesindeki suç ve cezalara ilişkin kurallara tabi tutulmuştur.

Memur hukukunun disiplin hukuku alanıyla ilgili ayrıntılı düzenleme, Anayasanın 38'inci maddesine uygun biçimde "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu", "2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu" ve "7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun" ile yapılmıştır.

Kitabın disiplin suç ve cezaları ile ilgili kısmında çalışmaların temelini bu Kanunlar, ceza soruşturması çalışmalarıyla ilgili kısmını ise, "4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun" ile "2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu" nun 53/c maddesindeki hüküm oluşturmuştur.

Böylece "Memurlar-Akademik Personel ve Kolluk Personeli Hakkında Uygulanan Disiplin ve Ceza Soruşturması Esasları" isimli bu eser, iki ayrı Kitap'tan oluşturulmuş, birinci kitap; Devlet Memurları Kanunu, Yükseköğretim Kanunu ve Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun'a göre disiplin suç ve cezalarına, ikinci kitap; memurlar-diğer kamu görevlileri, kolluk personeli - akademik personel ve sağlık personeli yönünden ceza soruşturma usulüne ayrılmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı931
Yazarİbrahim Pınar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...