HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Liderlik Etmeye Cesaret Etmek

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Liderlik etmeye cesaret etmek:
Cesur bir çalışma.
Zorlayan konuşmalar.
İşe yüreğini vermek.

New York Times Çok Satanlar listesine tam dört kez giren Brené Brown geçtiğimiz yirmi yılı hayatlarımıza anlam kazandıran duygu ve deneyimleri araştırmaya harcamıştır; bunun son yedi yılında tüm dünyadaki dönüştürücü liderler ve ekipleriyle çalışmıştır. İşe yeni başlayan küçük şirketlerden aile şirketlerine, kâr amacı gütmeyen organizasyonlara ve Fortune 50 şirketlerine kadar tüm kurumlardaki liderlerin aynı soruyu sorduklarını görmüştür:

Nasıl cesaret değerini kültürünüzün bir parçası haline getirebilirsiniz ve daha gözüpek, cesaretle iş yapan liderler yetiştirirsiniz?

Bu yeni kitabında Brown araştırmalarıyla, hikâyeleriyle, örnekleriyle; milyonlarca liderin beklediği ve seveceği gibi laf salatası olmayan bir tarzda bu soruya cevap verir.

Brown şöyle yazar: “Kariyerimdeki en önemli bulgularımdan biri cesur liderliğin yüzde yüz öğretilebilen, gözlenebilen ve ölçülebilen dört beceri grubundan oluştuğunu görmektir. Bu cesur çalışmaların, zor konuşmaların ve bir işe tüm yüreğinizle sahip çıkmanın öğrenilmesini sağlar. Bunlar kolay mıdır? Hayır. Çünkü her zaman cesareti rahatımıza tercih etmeyiz. Peki bunca çabaya değer mi? Her zaman. Hayatlarımızda ve işimizde cesur olmak isteriz. Bu nedenle buradayız.”

İster Brené Brown’un daha önceki kitaplarını okumuş olun, ister çalışmalarıyla yeni tanışın, bu kitap cesur bir lider olmak isteyen herkes için.

Liderlik Etmeye Cesaret Etmek”de Brené yıllarca süren araştırmalarını cesur bir lider olabilmek için içgörü dolu ve pratik bir rehbere dönüştürmüştür. Bu kitap farkındalık sahibi cesur bir lider olmak ve hayatını cesaretle yaşamak isteyen herkese uygundur.”

- Sheryl Sandberg, COO, Facebook, kurucu üye, LeanIn.Org ve OptionB.Org

“Brené film yapımcılarımızla konuşmak için Pixar’ı ziyaret etti. Mesajı önemliydi çünkü filmler savunmasız bir yerden yapıldıklarında daha iyi olurlar; film yapımcıları zorluklarla karşılaşır ve bunları aşmaya zorlanır. İnsanın oturduğu yerden güvenli ve anlamlı bir kültür hakkında konuşması kolaydır, ama işe koyulup bunu yaratması aşırı derecede zordur. Sürekli dikkatinizi vermeden, bir güven, cesaret ve savunmasızlık ortamı yaratmadan iyi bir kültür de tesis edemezsiniz. Bunlar zor becerilerdir, ama öğretilebilirler. İşe bu kitapla başlayın.”

- Ed Catmull, Başkan, Pixar ve Walt Disney Animation Stüdyoları

“İster bir halk hareketini ister yeni başladığınız bir işi yönetin, bir kurumun kültürünü ya da dünyayı değiştirmek istiyorsanız Liderlik Etmeye Cesaret Etmek bildiğinizi sandığınız her şeye meydan okuyacak ve cesareti rahatınıza tercih etmeniz için size dürüst, doğrudan, işe yarar araçlar verecektir.

- Tarana Burke, Kıdemli Yönetici, Cinsiyet Eşitliği İçin Kızlar, Kurucu Üye, Me Too hareketi

“Brené’den cesaret ve savunmasızlık hakkındaki çalışmalarını Hava Kuvvetleri Üssümüze getirmesini istedik. Bu zorlu bir izleyici kitlesidir ve pek çoğunun önemli savaş tecrübesi vardır. Beş dakika sonra yere düşen bir iğnenin sesini duyabilirdiniz. Brené bizi neyin insan yaptığını, misyonu gerçekleştirmemizi neyin sağladığını anlatmaya başladı. Liderlik Etmeye Cesaret Etmek gerçek liderlik hakkındadır: yürekten, inatçı, pozitif bir yaklaşımla.”

- Tuğgeneral Brook J. Leonard, ABD Hava Kuvvetleri

“Brené Google Empati Laboratuvarı’nın Obi Wan Kenobi’sidir. Ürün liderlerimize işi dışarıya havale etmek yerine tasarlamak ve savunmasızlığı kucaklamak konularında gerçekten ilham vermiştir. Bu canlı, karmaşık, bir yüreği olan insan benliğinizi her gün işe getirmek konusunda kritik ve dönüştürücü bir eylemdir. Liderlik Etmeye Cesaret Etmek beceri ve güç kazandıran bir Jedi eğitimidir; hepimiz gerçekten bunu bekliyorduk.”

- Danielle Krettek, Kurucu Üye, Google Empathy Lab.

“Liderlik Etmeye Cesaret Etmek’de öğrendiğim ilkeleri bir okul müdürü olarak işimde uygulamak velilerle, öğrencilerle, meslekdaşlarımla ilişkilerimi ve liderlik etme yöntemimi değiştirdi. Brené’nin sözleri, hikâyeleri ve örnekleri zihinlerimizle ve yüreklerimizle bağlantı kurdu. Eyleme geçirilebilir yaklaşımları hayatlarımızda ve işimizde daha cesur olmamızı sağladı.”

- Kwabena Mensah, Dr., Yardımcı müdür, Fort Bend ISD, Yılın Yöneticisi, Katy ISD ve Texas Siyahi Eğitimciler Birliği

Brené Brown bize cesaretin ne olduğunu, düştüğümüz yerden daha güçlü bir şekilde doğrulmayı ve acımasız dünyaya meydan okumayı öğretti. Şimdi nasıl ayağa kalkıp liderlik edeceğimizi öğretiyor.
Brené Brown’un Cesarete Çağrı adlı Netflix programını kaçırmayın!

Basım Yılı2019
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı320
YazarBrene Brown
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...