HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Liderlik Cesareti Kendini Dönüştür, Toplumu Dönüştür

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

LİDERLİK CESARETİ 
Kendini Dönüştür, Toplumu Dönüştür
R. Brian Stanfield
   _________________________________________
Liderliğin pratik anlamı, kişinin bilgi veya becerisinden ziyade varlığının bir lider olarak etkinliğini belirlemesidir. David Brooks'un The Social Animal'da belirttiği gibi, "... bakış açıları ve duygular arkadaştan arkadaşa sıçrayabilir ... Bilinçdışı, ruhsal durumların ortaya çıktığı ve ruhtan ruha dans ettiği bir yerdir..." Liderlik Cesareti, başkalarının izleyeceği bir varlık olma yolunda bir yol sunuyor.
John Epps, LENS International (Kuala Lumpur, Malezya)
Çığır açan kitabı Good to Great'de Jim Collins, en etkili liderlerin olağanüstü becerilere veya karizmaya sahip olanlar olmadığını buldu. Aslında, iki mantığa aykırı özelliği paylaşıyorlar: derin kişisel alçakgönüllülük ve kararlı profesyonel irade. 
Liderlik Cesareti başka bir yaklaşım benimsiyor. Brian Stanfield, ICA Kanada'daki meslektaşlarıyla birlikte, insanların liderlik rolünü üstlenmelerine izin veren öz anlayışı ortaya koymayı taahhüt ediyor. Birini takip etmeye değer kılan tutum ve bakış açılarının derin ama pratik bir açıklaması. Bölümlerin sonundaki alıştırmalar, okuyucuların bu duruşu birleştirmelerine yardımcı oluyor.
ICA Kanada'nın eski yayın direktörü R. Brian Stanfield, yetenekli bir eğitimci ve yorulmak bilmez bir araştırmacıydı. Diğer kitapları şunlardır: Odaklanmış Konuşma Sanatı (The Art of Focused Conversation), Atölye Çalışması Kitabı (The Workshop Book) ve Liderlik Cesareti: Günce (The Courage to Lead: Daily Journal). 1990'larda Sınırlar: Yeni Gezegen Modelleri (Edges: New Planetary Patterns) dergisinin editörüydü.
R. Brian Stanfield, Avustralya doğumludur. ICA (Institute of Cultural Affairs) için, başta Avustralya, Hindistan, ABD ve Kanada’da olmak üzere birçok toplulukta çalıştı. Yirmi dört ülkede faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen ICA'nın örgütsel gelişim, yetişkin ve çocuk eğitimi, topluluk gelişimi ve sosyal değişim yöntemlerinde 50 yıllık deneyimi vardır.
İnsanlar liderliğe yeni bir yaklaşım arıyorlar. Belki de bu, kendilerine lider diyen ve yine de aradığımız şeyi tam olarak karşılayamayanlardan duyduğumuz memnuniyetsizlikten kaynaklanıyor. Liderliğin bir organizasyonu etkili şekilde yönetmekten, yeniden seçilmekten veya insanları işleri belli bir şekilde yapmaya ikna etmekten daha fazlası olduğunun farkındayız. Hepimiz kendi bulunduğumuz durumda lider olabiliriz ve hepimiz kendimizi defalarca liderlik anlayışımızı yeniden tanımlarken buluruz. Liderlik Cesareti işte bu heyecanı, bu olasılığı ve potansiyeli ele alıyor.     
www.optimistkitap.com

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı400
YazarR. Brian Stanfield
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...