HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Konya Doğa Eğitimi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Ekoloji, Habitat, Doğa bilinci, küresel ısınma ve ortak geleceğimiz gibi pek çok yeni kavramın hayatımıza girdiği günümüzde insanoğlu geç de olsa yaşadığı çevreye daha saygılı olması gerektiğini anlamaya başlamıştır.
"Bize emanet edilen bu coğrafya ile bir ömür geçirmek zorundayız. "Dünya Evimiz" yaşayacak başka bir gezegenimiz/evimiz olmadığına göre bu evimizi korumalı ve kollamalıyız. Dolayısıyla insanlığın doğa için bir şeyler yapma vakti geldi de geçiyor bile.
Proje ekibi olarak bizlerde; Anadolu'nun medeniyet merkezi olan Konya'da, Çatalhöyük'te kökleri günümüzden 9000 yıl öncesine giden bu coğrafyada, Selçuklu Devleti'ne başkentlik etmiş olan bu alanda, nice âlimlerin, evliyaların düşünürlerin yetiştiği bu topraklarda geçmişten günümüze yaşanan coğrafi değişiklikleri ekoloji boyutunda ele almak, irdelemek ve gelecek adına neler yapılabileceği noktasında beyin fırtınası oluşturmak adına böyle bir proje hazırlamayı uygun bulduk. Çünkü insanlığın bugünkü ve gelecek nesiller için çevreyi korumak ve geliştirmek gibi ciddi bir sorumluluğu var. Bizler de bu sorumluluk bilinciyle hareket etmeye çalıştık.
Ünlü düşünürümüz Mevlâna'nın; "Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz", dediği, Alaaddin Keykubat'ın ise "Cennet ya burasıdır, ya da bunun altıdır" diye belirttiği bu coğrafyayı incelerken, doğa farkındalığımızı artırıyor ve "Doğa Bilgeliği" yolunda neler yapmamız gerektiğini sorguluyoruz.
Sonuç olarak bu projenin ve ona bağlı olarak ortaya çıkan bu eserin amacı; gelecek nesillerimizin doğayı bilen ve seven Doğanın Dilini Anlayan bireyler olarak şekillendirmek ve sürdürülebilir bir dünyada yaşamanın çarelerini hep birlikte aramaktır.

Basım Yılı2014
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı320
YazarAbdurrahman Dinç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...