HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Klinik Adli Tıp Adli Tıp Uygulamaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Adli tıp, şiddetin yaşamımızda her geçen gün daha fazla artmasıyla, en sık duyduğumuz kavramlardan birisi olmaya başlamıştır. Adli tıp; kişide meydana gelen hasarı objektif, bilimsel ve standart yöntemler kullanarak saptaması ve mağdurun haklarının korunması yanında, saldırganın da yakalanmasını sağladığı için çok önemlidir.

Adli tıp tüm yargıya yansıyan olgularda bilirkişilik yapan bir bilim dalıdır. Adli bilirkişiliği sadece şiddet olgularında değil, cinayet, babalık tayini, mobbing, işkence, ölüm ve yaralamalara kadar çok geniş bir spektrumda yürütmektedir. Laboratuvar çalışmalarının da aktif olarak yer almasıyla çok yaygınlaşan ve etkisi artan adli tıp bilimi, hem hukuk hem de tıp çalışanları için önem taşımakta olup, özellikle tıp, hukuk, psikoloji ile sosyal bilimler okuyan ve bu alanlardaki meslekleri uygulayacak olan hekim, hâkim, savcı, avukat, psikolog ve sosyal bilimcilerin bilmesi gereken bir alan ve bilim dalıdır.

Tüm bu hayati öneme sahip konuları inceleyen kitap, yeni baskısında mevzuattaki değişiklikler doğrultusunda güncellenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı304
YazarOğuz Polat
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...