HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kimyacı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bu otobiyografi veya anılar kitabı 1953 yılından 2023 yılına ve halen devam etmekte olan  yetmiş yıllık bir yolculuğun hikayesidir. Bu yolculukta yaşananların bazıları milyonda bir insanın başına gelmemiştir. Yansıtılmaya çalışılan olaylar yalnız kimya ile ilgili olmayıp gidilen ülkelerin sosyal yaşam ve insan davranışlarını da yansıtmaktadır. Kimya her zaman gizemli bir bilim olmuştur, tıpkı Simya gibi. Burada anlatılan gerçek olaylar Türkiye deki eğitim, bilim ve teknoloji alanındaki sistemin diğer bazı batı ve doğu ülkelerindekilerle bir şekilde karşılaştırılması da yapılmakta ve ülkenin layık olduğu bilim ve teknoloji seviyesine nasıl çıkacağı da belirtilmektedir. Bu kitabın yazılmasındaki asıl  hedef  lise, üniversite, yüksek lisans, doktora öğrencilerine, çeşitli kurumlarda çalışan mezunlara ve akademik kariyerde daha ileri gitmek isteyenler kısaca tüm akademik kariyeri kendilerine meslek seçmeyi düşünen veya meslek seçmiş olanlara daha önemlisi “siyasi iradeye” mesaj verilmek istenmesidir. Çünkü 20 yıl önce Çin Cumhurbaşkanın Amerika da yayımlanan Science Mecmuasına verdiği çok uzun röportajını özetleyen “ Ben bilim adamıyım hükümetteki bakanların yarısı bilim insanı diğer yarısı mühendistir. Biz kafaya koyduk on yılda Amerika ya bilim ve teknolojide yetişeceğiz”  cümlesi gerçek olmuş ve Çin şu anda bilimsel yayımlarda Amerika ve tüm Avrupa Birliği ülkelerini geçerek Amerika’nın her yıl yayımladığı “Bilim ve Teknoloji Göstergesi” göre birinci sıraya yükselmiştir. 
Sade bir üslupla tarafsız olarak yazılmaya çalışılan bu eser tamamen yaşanmış olayları tarihi gerçeklere dayanarak açıklamakta olup, her meslek ve kuruluşa mensup kimseler tarafından kolayca okunabilir. Okuyucular olayların etkisinde kalarak kendi yaşam,  davranış ve çevreyle olan etkileşmelerini düşünmek zorunda kalacaklardır.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı618
YazarÖzer Bekaroğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...