HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kadın ve Sosyal Politika Güncel Tartışmaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Türkiye'de kadın çalışmaları alanında son derece zengin bir literatür bulunmaktadır. Özellikle feminist teorinin etkisi, sosyal bilimlerin tekil alanlarıyla sınırlı kalmamış, çok disiplinli pek çok çalışmaya öncülük etmiştir. Son yıllarda kadın ve aile çalışmaları, kadın ve toplumsal cinsiyet çalışmaları ve kadın çalışmaları gibi isimlerle pek çok interdisipliner lisansüstü program açılmıştır. Programlardaki çeşitliliğe ve kadın çalışmalarına artan ilgiye rağmen sosyal politika alanında hala literatürün mümbit olduğunu söyleyemeyiz. Dolayısıyla sosyal politika alanında kadın konusunun gündemde kalması gereği açıkça ortadadır.

Esasen kadın ve sosyal politika ilişkisi, sosyal politikaların tarihsel gelişimine paralel bir seyir izlemiştir. Sanayi Devrimi sonrasında çağdaş bir sosyal politika anlayışının ortaya çıkışı sürecinde kadınların verdiği hak mücadelesi ve elde ettikleri kazanımlar sadece sosyal politikaların gelişimine katkı sağlamakla kalmamış, aynı zamanda toplumların demokratikleşmesine, toplumsal ve beşeri açıdan kalkınmasına ve genel olarak sosyal barışa katkı sağlamıştır. Bu nedenlerle, kadın ve sosyal politika ilişkisinin akademik bir bakış açısıyla daha fazla çalışılması gerekir. Elinizdeki kitap söz konusu bu ihtiyacı karşılamak için atılmış mütevazı bir adımdır ama aynı zamanda literatüre verilmiş derinlikli bir katkıdır.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı422
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...