HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İmam Malik ve Metodolojisi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

İmam Malik, geride bıraktığı ilmî mirasla ve yetiştirdiği talebeleriyle İslâm hukuku tarihinde önemli bir mevki elde etmiş ender şahsiyetlerden biridir. O hem hadis ilminde hem fıkıh ilminde önde gelen bir şahsiyet; muhaddis ve fâkih sıfatlarını haiz büyük bir âlimdir. Hadis ve fıkıh ilminin ilk dönem kaynaklarından olan Muvatta’ı telif eden İmam Mâlik, gerek fıkıh ilminin teşekkül etmesinde gerek sahih hadisin ilk defa tespit edilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Eserinde fıkhın asl’î ve fer’î delillerini etkin bir şekilde kullanan İmam Mâlik, geriye önemli fıkhî bir miras bırakmıştır. Muvatta’ isimli eserinde merfu hadislere, sahabe ve tâbiîn görüşlerine ve amele yer veren İmam Mâlik, yaşayan sünnetin doğru şekilde tespiti için geriye kaybolmayan ve takip edilmesi gereken bir iz bırakmıştır. Sahih ve yaşayan sünnetin ve ilk dönem içtihat faaliyetlerinin tespiti için H. II. yüzyıl gibi erken bir dönemde telif edilen Muvatta’ın incelenmesi önem arz etmektedir.

Basım Yılı2017
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı232
YazarRecep Özdemir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...