HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İktisat Sosyolojisi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Sosyoloji ile iktisat arasındaki ilişki, oldukça karışık ve sıkıntılı bir tarihçeye sahiptir. Bu ilişkinin rekabetten tamamlayıcılığa dönüşmesi oldukça uzun bir zaman almıştır. Bu anlamda iktisat sosyolojisi, diğer alanlarla karşılaştırıldığında oldukça yeni bir disiplindir. Literatür, bu gecikmeyi telafi etmek istercesine hızla artan nitelikli çalışmalar tarafından her geçen gün daha da zenginleşirken, nedense Türkiye’de aynı ilgiyi bir türlü görmemiştir. Oysa söz konusu nitelikli çalışmalar incelendiğinde, alanın sadece sosyoloji ve iktisadın bir kesişimi olarak kalmayıp; din, tarih, psikoloji, antropoloji, felsefe, vb. gibi birçok disiplini de içerdiği görülecektir. Bu noktada, iktisat sosyolojisinin fazlasıyla multidisipliner ve dinamik bir alan olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu bağlamda, literatürdeki en temel çalışma ve birincil başvuru kaynağı olarak kabul edilen elinizdeki kitap, Neil J. Smelser ile Richard Swedberg’in editörlüğünü yaptığı The Handbook of Economic Sociology içinde yer alan otuz bölümden seçilen on ikisinin çevirilerinden oluşmaktadır. İlgili bölümlerin her biri, iktisat sosyolojisi alanının en saygın ve en önde gelen kuramcıları tarafından kaleme alınmıştır. Her bölüm, ele aldığı konuyu derinlemesine incelemekte ve konuya ilişkin zengin bir literatür taraması da içermektedir. Bu nedenle, hem iktisat sosyolojisi alanına ilgi duyanlara hem de bu alanda çalışan her düzeydeki öğrenci ve akademisyene, bu alandaki literatürün kapsamlı bir özetini sunma amacındadır. The Handbook of Economic Sociology içindeki makalelerden oluşan ve bu kitapta yer almayan bir başka seçki de şu an basım aşamasındadır. Ayrıca en kısa sürede, kitabın eksiksiz tam baskısı da yayınevimiz tarafından yapılacaktır.

 

Basım Yılı2013
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı527
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...