HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İki Savaş Arası Dönemde Bulgaristan (1919-1939)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

I. Dünya Savaşı’ndan mağlup çıkan Bulgaristan, kendisini büyük bir uluslararası izolasyon içinde dost ve müttefikleri olmadan bulmuştur. Bütün bu olumsuzluğa ilave olarak ülke, yüksek ve ezici miktardaki tazminat yükümlülüğü ile karşı karşıya kalmıştır. Böyle zorlu bir dönemde savaşlardan harap olan Bulgaristan, kaybedilmiş topraklardan gelen yüzbinlerce göçmen ve başına gelen doğal felaketlerden dolayı ekonomik açıdan tam bir çöküntü içine girmiştir. Bu zor şartlara ve Bulgar halkında hâkim olan umutsuzluğa, 1923 darbesi sonrası yaşanan şiddetli ve acımasız iç çatışmalar da eklenince toplumsal gerilim eşi benzeri görülmemiş bir boyuta ulaşmıştır. 
Savaşın galibi büyük devletler de Bulgaristan’a güvensiz, şüpheci ve küçümseyici bir tutumla yaklaşmışlardır. İki savaş arası dönemde Bulgaristan, komşuları arasında sadece Türkiye ile ciddi bir problem yaşamamıştır. Bütün bu olumsuz atmosfer Bulgaristan’ı, 1930’lardan itibaren tekrar kutuplaşan Avrupa’da revizyonist bloğa, özellikle Nazi Almanyası’nın ellerine itmiştir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı169
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...