HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hukuk Yargılamasındaİstinaf ve Temyiz

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Mahkemeler tarafından verilen kararların hatalı olmaları ya da en azından davayı kaybeden tarafta böyle bir kanaat uyandırmaları pekâlâ mümkündür. Mahkeme kararı, süratle, kesin ve tartışılmaz bir nitelik kazandığı takdirde bir anlam taşır. Ancak hukuka uygun olmayan ya da en azından hukuka uygun olduğuna davayı kaybeden tarafça inanılmayan bir mahkeme kararının kesinlik kazanarak tartışılmaz bir hâl alması da kabul edilemez. İşte bu nedenle taraflara, mahkeme kararlarını yargı organları önünde yeniden gözden geçirterek kontrol ettirebilme imkânına, kanun yolu denmektedir.

Ülkemizde, 20 Temmuz 2016 tarihine kadar kanun yolu mahkemesi olarak temyiz incelemesi yapan Yargıtay görev yapmakta iken, bu tarihten sonra istinaf incelemesi ve denetimiyle görevli bölge adliye mahkemeleri faaliyete başlamıştır. Böylece iki dereceli kanun yolu sistemine geçilmiştir.

Kitapta, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'ndaki madde sıralaması esas alınarak konular izah edilmeye çalışılmıştır. Kitabın içeriği tamamen uygulamaya yönelik olduğu için farklı akademik görüşlerden ziyade bölge adliye mahkemelerinin ve Yargıtay'ın uygulama ve görüşlerine öncelik verilmiştir. Kitabın baskıya verildiği aşamaya kadar, çeşitli bölge adliye mahkeme kararlan ile Yargıtay'ın ilgili dairelerinden çıkan tüm içtihatlar taranarak, en yeni ve güncel olanları kitaba alınmış, yeni baskı 02.03.2024 tarih 7499 sayılı Kanunla yapılan değişikliklere göre güncellenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı704
YazarMahmut Coşkun
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...