HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hamlet

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Şair, oyun yazarı ve tiyatro oyuncusu olan William Shakespeare, birçokları tarafından İngiliz dilinin ve dünyanın en iyi oyun yazarı olarak kabul edilir. 26 Nisan 1564’te Stratford-upon-Avon’da doğup 23 Nisan 1616’da yine aynı yerde ölen Shakespeare, İngiltere’nin ulusal şairi ve “Avon’un Ozanı” olarak da tanınır. Shakespeare, bilinen eserlerinin çoğunu 1589 ile 1613 yılları arasında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihî oyunlardı, bu türlerle on altıncı yüzyıl sonunda kültür ve sanatın zirvesine yükseldi. Daha sonra 1608’e kadar trajedilere yöneldi, İngilizcenin en iyi ürünlerinden bazıları kabul edilen Hamlet, Kral Lear, Othello ve Macbeth’i bu dönemde yazdı.

Özgün adı: “The Tragical History of Hamlet, Prince of Denmark” olan ve konusu Danimarka’da geçen Hamlet, Prens Hamlet’in, kral olan babasını öldürdükten sonra tahta geçip annesi Gertrude ile evlenen amcası Claudius’tan nasıl intikam aldığını anlatır. Oyunda işlenen başlıca konular ihanet, intikam, ensest ve ahlaksızlık olarak sıralanabilir. Hamletyazıldığı günden bu yana büyük merak uyandırmış ve sayısız tartışmalara yol açmıştır. Bunun başlıca nedeni Shakespeare’in diğer trajedilerinin kahramanlarında, örneğin Lear’da, Antonius’ta, Othello’da veya Macbeth’te duyguların ve tutkuların, ama Hamlet’te düşüncenin ağır basmasıdır.

Kuşkusuz Hamlet Shakespeare’in ve İngiliz edebiyatının en güçlü ve etkileyici trajedilerinden biridir. Shakespeare’in yaşadığı dönemin en popüler oyunlarından birisi olmuştur, hâlâ da en çok oynanan oyunlar arasında en üst sıralardadır.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltli
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı222
YazarWilliam Shakespeare
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...