HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Fransa’dan İstanbul’a (Pontoise’den İstanbul’a)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Edmond About (1828-1885)  Fransız yazar ve yayıncı.
Edmond About'un " Fransa’dan İstanbul'a" adlı eseri, yazarın kişisel yaşamındaki tecrübe ve insan birikimlerini edebiyat diliyle okuyucuya aktardığı bir anı kitabıdır. 
About, modern zamanların mucizeleri ve demiryolu seyahatinin rahatlığı arasında bağlantı kurarken, okuyucuyu yazlık saray ziyaretleri, kraliyetle çay içme deneyimleri ve Bükreş'teki görkemli ziyafetlere davet eder. Ancak kitabın gerçek cazibesi, About'un İstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliğini keşfetme şeklinde yatar. Eser, Fransa’dan başlayıp İstanbul'un tarihle dolu sokaklarına uzanan bir keşif yolculuğu sunar. Yazarın anıları, okuyucuları zamanda bir yolculuğa çıkarırken, o dönemin sosyal ve kültürel dokusuna ışık tutar. "Fransa’dan İstanbul'a", geçmişle günümüz arasında köprü kuran, keşif, macera ve tarihi derinlemesine hissettiren bir eserdir.
Yaşadığı dönemin önemli isimleri ve dostları Victor Hugo, Turgenyev, Alaxendre Dumas ve Lycee Charlemağne ilgili konuşmaları ve okurla paylaştığı önemli anekdotlar da kitaba ayrı bir değer katmaktadır. 
Dorlion Yayınları olarak Edmond About’un orijinal baskısından Türkçeye çevirerek, ilk defa yayımladığımız bu değerli çalışmasını okurlarımızla buluşturmaktan mutluyuz.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı144
YazarEdmond About
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...