HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Feminist Sosyal Hizmet

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Feminizm, günümüzün sözde postmodern dünyasında eski moda bir kelime gibi görünmektedir. Batı medyası kendilerinden emin bir şekilde, post-feminist bir döneme girdiğimizi iddia ederek, feminizmin artık modasının geçmiş olduğunu ileri sürmektedir. Benim gibi kadınlar için bu garip bir çelişkidir. Kadınlar; yoksulluğun kadınsılaşmasını, artan cinsel şiddet düzeylerini, yakın geçmişte yaşadıkları devlet yardımları kaybını deneyimledikçe feminist iddiaların gerçekleştiği, kadınların ve kızların enerjilerini artık bu konuyla tüketmemesi gerektiği fikrine hayret ediyorum.
Sanayileşmekte olan ya da düşük gelirli ülkelerdeki kadınlar için günlük hayatın gerçekleri düşünüldüğünde, bu ülkelerde yoksulluk yaygındır ve birçok çocuk, kadın ve erkek, yiyecek, su ve barınma gibi yaşamın temel ihtiyaçlarını güvence altına almak için mücadele etmektedir. Sanayileşmiş ülkelerde çok sayıda topluluk, üretim merkezlerini kaybetmiştir. Bunlarla birlikte, genç kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları ve kendi yollarına gitmeleri için istihdam fırsatları da ortadan kalkmıştır.
Feministler eşitlikçi sosyal ilişkilerin kurulmasını öngörürler. Aynı zamanda feministler, kadınların yaşadıkları koşulları kendi bakış açılarından iyileştirmeye çalışan kadınlar olarak, yüzyıllardır kadınlara eziyet eden adaletsiz toplumsal ilişkilere dünyanın her yerinde farklı şekillerde meydan okumuşlardır.
Feminist sosyal hizmet, kendi topluluklarında kadınlarla çalışan kadınların yürüttüğü feminist sosyal eylemden doğmuştur. Bu kadınların amacı, kadınların bireysel ve özel olarak nitelendirilen sorunları ile onların toplumdaki sosyal konum ve durumlarını ilişkilendirerek kadınların refahını arttırmaktır. Bu, bireysel sorunların kamuyu ilgilendiren konular olarak yeniden tanımlanması anlamına gelmektedir. 
Feminist Sosyal Hizmet, uygulamanın merkezine kadınları ve yapısal cinsiyet eşitsizliklerinin ortadan kaldırılmasını koyarak bu sorunları ele almayı amaçlamaktadır.  Kadınların özel ihtiyaçlarını bütüncül bir şekilde karşılamak ve -onları etkileyen sayısız gerilim ve baskı biçimleri de dahil olmak üzere- yaşamlarının karmaşıklığıyla uğraşmak, feminist sosyal hizmetin ayrılmaz bir parçasıdır. Sosyal ilişkilerin birbirine bağımlı doğasına odaklanılması, kadınların etkileşimde bulunduğu erkeklerin, çocukların ve diğer kadınların ihtiyaçlarının da ele alınmasını sağlamaktadır.
Lena Dominelli

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı320
YazarLena Dominelli
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...