HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Eğiten Çizgiler

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, okul öncesi dönemdeki çocukların eğitiminde, diğer etkinliklerin yanı sıra onların algılama ve dikkat becerilerinin gelişmesini, işitsel ve görsel belleklerini geliştirmelerini, akıl yürütme, problem çözme, el-göz koordinasyonu ve kalem tutma becerilerini geliştirebilmelerini, eşleştirme, ilişki kurma, sıralama, gruplama gibi bilişsel fonksiyonlarını kullanabilmelerini sağlamaktadır. Okuma yazmaya hazırlık etkinliklerini sık deneyimleyen çocuklar; hem yazı yazma becerisi için gerekli olan el-göz koordinasyonu ve görsel algı gelişimi açısından, hem de okuma becerisi için gerekli olan görsel algı ve işitsel algı becerileri açısından daha donanımlıdırlar. Yazının soldan sağa yazıldığını, satır bittiğinde bir alt satıra geçildiğini, sayfa akış düzeninin soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru olduğu konusunda vb. deneyim ve birikime sahiptirler.

Okul öncesi dönem, çocukta bilişsel gelişimin en hızlı olduğu yıllardır. Bu dönemde çocuktaki zihinsel faaliyetler, okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında edinilen bilgi ve beceriler yoluyla artar. Eğitim sistemimizde ilköğretimin birinci basamağının başlangıcı olan erken çocukluk eğitiminde okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, okul öncesi çocuklarının bilişsel becerilerinin gelişimine katkı sağlamakta ve 1. sınıfa başlamadan önce motor becerilerinin gelişimini destekleme fırsatı sunmaktadır.

Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları, okul öncesi dönemdeki çocukların eğitiminde, diğer etkinliklerin yanı sıra onların algılama ve dikkat becerilerinin gelişmesini, işitsel ve görsel belleklerini geliştirmelerini, akıl yürütme, problem çözme, el-göz koordinasyonu ve kalem tutma becerilerini geliştirebilmelerini, eşleştirme, ilişki kurma, sıralama, gruplama gibi bilişsel fonksiyonlarını kullanabilmelerini sağlamaktadır.
Okuma yazmaya hazırlık etkinliklerini sık deneyimleyen çocuklar; hem yazı yazma becerisi için gerekli olan el-göz koordinasyonu ve görsel algı gelişimi açısından, hem de okuma becerisi için gerekli olan görsel algı ve işitsel algı becerileri açısından daha donanımlıdırlar. Yazının soldan sağa yazıldığını, satır bittiğinde bir alt satıra geçildiğini, sayfa akış düzeninin soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru olduğu konusunda vb. deneyim ve birikime sahiptirler.

Bu kitapta çocukların okuma yazmaya hazırlık döneminde kullanacakları bilişsel ve motor gelişimlerini destekleyecek etkinliklere yer verilmiştir.

Bu kitabımın, çocuklarımızın okuma yazmaya hazır oluşlarını destekleyecek bir eğitim aracı olabilmesi umudu ile…

Basım Yılı2013
Baskı Sayısı3
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı66
YazarFatoş Zeynep Çubuk
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...