HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Denizcilik Sigortalarına Uygulanacak Hukuk

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Denizcilik sigortası sözleşmeleri, Türk doktrininde daha evvel sigorta hukuku ve deniz ticaret hukuku ekseninde yapılan çalışmaların konusunu oluşturmasına rağmen, milletlerarası özel hukuk ekseninde ele alınmamıştır. Bununla beraber, konunun gerek yabancılar ve tâbiiyet hukuku gerekse de kanunlar ihtilâfı hukukunu ilgilendiren birçok boyutu da bulunmaktadır.

Kitapta denizcilik sigortaları; tarihî gelişim, Türk hukukundaki düzenlemeler, mehaz devlet hukuklarındaki düzenlemeler, denizcilik sigortası türleri, milletlerarası sözleşmelerle kabul edilen zorunlu sigortalar, sözleşme statüsünün tespiti, hukuk seçimi, denizcilik sigortaları ve haksız fiiller arasındaki ilişki, zararların tazmini, kamu düzeni ve doğrudan uygulanan kurallar konuları çerçevesinde incelenmiştir.

Türk hukukunda hukuk seçimi yokluğunda sigorta sözleşmelerine uygulanacak hukukun tespitinde başvurulan bağlama kuralı, denizcilik sigortaları ekseninde değerlendirilmiş, sigorta sözleşmelerine uygulanacak hukukun tespitinde kullanılabilecek yeni ve bağımsız bir bağlama kuralı için kitapta önerilerde bulunulmuştur.

Karşılaştırmalı bir usûlün benimsendiği kitapta; Türk hukuk sisteminin yanı sıra, Alman ve İngiliz hukukundaki düzenlemeler de ele alınmıştır. Buna ek olarak, Avrupa Birliği hukuku da bu karşılaştırmaya dâhil edilmiş, Roma I Tüzüğü ve Avrupa Birliği ikincil mevzuatında yer alan konuyla ilgili düzenlemeler incelenmiştir.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı272
YazarHalil Alperen Işık
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...