HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Cumhuriyet'in 100. Yılında Mikrofonla İletişim ve Medya

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Cumhuriyetimizin 100. yılında medyada kullanılan terim ve kavramları ortaya koyan bu çalışma; TRT’nin Emekli Başspikeri, Diksiyon ve Nefes Eğitmeni Şener Mete’nin spikerlikle başlayan ve eğitim dâhil yayıncılığın birçok alanında yaptığı görevlerde 42 yıl içinde edindiği bilgilerin çoğunun alfabetik dizin biçiminde bir araya getirilmiş sonucudur. Yayına çıkan ya da bir yayının çeşitli noktalarında görev alan kişilerin yaptıkları işler ve yayıncılık mesleğinde kullandıkları birçok terimin doğru telaffuz biçimlerinin yer aldığı bu çalışma, tanımların ötesinde mesleki bilgileri de yansıtmaktadır. Ayrıca Türkçenin genel yapısı, Türk dilleri, Türkçe konuşan ülkeler, tarihte iz bırakmış sözlükler, dilimizdeki eş sesli ve eş anlamlı sözcüklerin anlam ve telaffuzları da diğer maddeler gibi sıralanmıştır.

İletişim, etkileşim, yayın, yayıncılık, gazete, radyo, televizyon, telefon, bilgisayar, sosyal medya ve yapay zekâ ile ilgili çok fazla terimi ve kavramı içeren bu kitapta; yazım kuralları, haber yapımı ve yazımı, program yapımı ve yazımı, röportaj teknikleri, anons biçimleri ve bunların yanı sıra kamera, kameramanlık ve kamera çekimlerinde kullanılan birçok kavramı da bulacaksınız.

Bunlar haricinde çalışmada nefes alma biçimleri, Türkçenin sesleri, birbiriyle karıştırılan kelimeler, vurgu, tonlama, ulama, metin değerlendirme, anonslar gibi mikrofona konuşanların bilmesi gereken birçok kavram; genel hitabet kuralları, sohbet ve konuşmanın diğer unsurlarının yanı sıra sosyal medya, mesajlaşma, telefonda konuşma kuralları da kitapta yer alan konulardandır.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı814
YazarŞener Mete
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...