HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bundan Sonrası Ateş

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bundan Sonrası Ateş, James Baldwin’in yazarlığının doruğunda olduğu dönemde yayımladığı iki denemeyi, on dört yaşındaki yeğeni ve adaşı James’e hitaben yazdığı “Zindanım Sarsıldı” ile “Çarmıhta”yı bir araya getiriyor: Bir yandan Baldwin’in Harlem’de geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarına değinen son derece kişisel bir metin; öbür yandan Amerika’daki ırk sorununun tarihsel kökenlerine dair keskin tespitlerle dolu, Hıristiyanlık’ın ve Nation of Islam hareketinin Amerikalı siyahların özgürlük mücadelesindeki yerlerini ilk elden tanıklıklara başvurarak ele alan bir inceleme.

Bundan Sonrası Ateş, ABD’de köleliği kaldıran Özgürlük Bildirgesi’nin yüzüncü yıldönümü olan 1963 yılında yayımlandığında siyah özgürlük hareketi için yeni bir yol gösterici, bir “kalk borusu” oldu.

 “Geçmişini –tarihini– kabullenmek, onun içinde boğulmakla aynı şey değildir; onu ne şekilde kullanabileceğini öğrenmektir. Uydurulmuş bir geçmiş asla kullanılamaz; ku¬rak geçen bir mevsimdeki kil gibi yaşamın baskısı altında çatlar ve ufalanır.”

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı80
YazarJames Baldvin
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...