HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bizim Evde Eşitlik Var

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Evdeki ampulleri hep babalar mı değiştirir? Anneler bozulan eşyaları tamir edemez mi? Kız çocukları futbol oynamaz mı? Erkek çocuklar yemek yapmaya ilgi duyamaz mı?
Esra ve Murat’ın evinde bunların hepsi mümkün. Çünkü bu evde eşitlik var! Bu evdeki herkes işleri eşit şekilde paylaşıyor. İşte o zaman işler kolaylıkla halloluyor. 
Hatta taşınırken bile…
Esra ve Murat başka bir eve taşınıyorlar. O gün ailecek, kolilerden çıkan eşyaları yerleştirmek için oradan oraya koşturup duruyorlar. Gül nine ve Hasan dede, onlar taşınırken yardım etmeye karar veriyorlar. Sen de onlara yardım eder misin? Haydi o zaman koliden çıkan eşyaları sahipleriyle buluşturmak için kitaptaki çıkartmaları yerlerine yapıştırmaya başla!

Tema: Kim olduğumuz
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, toplumsal cinsiyet, aile, etkinlik, eşleştirme, önyargı, ilgi alanları
Tutum ve Değerler: İşbirliği, empati, adalet, saygı, sevgi, sorumluluk
Profil Öğeleri: Sorgulayan, riski göze alan
3+/ANASINIFI-1-2. Sınıf

KİTAPTAN

Gül nine ütüyü bana uzatıp “Bunu annene ver” dedi. Abimle birbirimize baktık. “Bizim evde ütüyü babam yapıyor. Ütüyü yerleştirmesi için babama vereyim en iyisi” dediğimde nine öyle şaşırdı ki!

***
Hasan dede koliden çıkan tamir çantasını abime uzattı. “Babana ver evladım” dedi. Biz yine abimle birbirimize baktık. “Bizim evde tamirleri annem de yapar, babam da.Ampulleri annem değiştirir, kırıkları babam yapıştırır, duvarları hep beraber boyarız…
***
Hasan dede abime baktı “Oğlum, erkekler ağlar mı hiç?” dedi.
Babam, Hasan dedenin sözlerini duyunca abimin yanına geldi. “Herkes ağlayabilir elbette. Arkadaşlarımızdan ayrılmak bizi üzebilir. Üzülünce de ağlayabiliriz” dedi.

***
Hasan dede, Gül nineye “Masayı da beraber toplarız” dedi. Sonra bize dönüp “Evdeki iş bölümünü öğrenmeye başladık, değil mi?” diye sordu.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı28
Yazarİsmihan Artan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...