HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Balkanların Şekillenme Sürecinde 3. Ordu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

"Hakan Özdemir sadece Makedonya’da konuşlu III. Ordu’nun kurumsal tarihini değil, onun komitacılara karşı verdiği gayrinizami savaşı ve uzun süre isyanları bastırmakla uğraştıktan sonra kendisinin isyancıya dönüşmesinin hikâyesini başarılı bir şekilde anlatmaktadır"
Prof. Dr. Mesut Uyar
(Antalya Bilim Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler
Fakültesi Dekanı)

"Yakın Türkiye tarihi, Yakınçağ Osmanlı askerî tarihinin bıraktığı miras anlaşılamadan analiz edilemez. Osmanlı Devleti’nin Balkanlardaki topraklarını korumak ve kollamakla sorumlu III. Ordu ise Yakınçağ Osmanlı tarihinin en önemli kurumlarından biridir. Hakan Özdemir’in doktora tez çalışmasına dayanan elinizdeki kitap; aralarında Mustafa Kemal Atatürk’ün de bulunduğu Cumhuriyet'in kurucu kadrosu subayların yaşadığı ilk askerlik tecrübelerini, gayrinizami harp tarihimizi, Makedonya’da yaşanan ayrılıkçı hareketleri ve Cumhuriyete de miras kalan ordu-siyaset ilişkilerindeki gerilimlerin kökenini tarihî belgelere dayalı olarak  değerlendirmek isteyen okuyucular için alanında öncü bir eserdir."
Prof. Dr. Gültekin Yıldız
(Milli Savunma Üniversitesi, Kara Harp Okulu Dekanı)

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı512
YazarHakan Özdemir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...