HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Arabuluculukta Gizliliğin İhlali Suçu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Alternatif çözüm yöntemleri güncel hukuk anlayışı bakımından son derece önem arz etmektedir. Bu bağlamda hukuk uyuşmazlıkları bakımından da alternatif bir çözüm yöntemi olarak arabuluculuk ön plana çıkmıştır.

Arabuluculuk, mevzuatımıza 22.06.2012 tarihinde Resmî Gazete'de yayınlanan 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ile girmiştir. Arabuluculuk ve arabuluculuk sürecine ilişkin ayrıntılı düzenlemeler içeren Kanunun uygulanmasını gösteren yönetmelik ise 2018 yılında "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği" başlığıyla yayınlanmıştır.

Kanun koyucunun arabuluculuk kurumuna atfettiği önem gereği olarak, arabuluculuk sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için arabuluculuk sürecinde taraflara ve arabulucuya bazı yükümlülükler yüklenmiştir. Bu bağlamda tarafların herhangi bir çekince olmadan arabuluculuk sürecine katılıp bunu yürütmesi ve sonrasında da süreç içerisinde paylaşılan bilgi ve belgelerin gizliliğinin korunması yasal güvenceye bağlanmış, kanun koyucu gizliliğin ihlal edilmesini suç olarak kabul etmiş ve 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu'nun 33. maddesinde "Arabuluculuğun Gizliliğini İhlal" suçunu düzenlemiştir.

Kanuni düzenlemeyle, "Arabuluculuğun Gizliliğini İhlal Suçu"nun incelenmesi ve suça ilişkin olarak uygulamada ortaya çıkabilecek sorunlar ile suç düzenlemesine ilişkin eleştiri ve çözüm önerilerinin sunulması önemli bir hal aldığından, kitapta suçun unsurları, özel görünüş biçimleri, yaptırım ve benzer suç tipleriyle karşılaştırması ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı170
YazarUğur Yazıcı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...