HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

SQL Server 2019, Oracle 19c Mysql (MariaDB) İle Ortak Dil SQL UyumluSQL Uygulamaları ve Sorgu Bankası

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Veritabanında tutulan verileri analiz etmemiz, sorgulamamız ve rapor çıkarmamız gerektiğinde başvururuz SQL sorgulama diline. Peki yazdığınız sorguları performans açısından analiz etme imkânı bulabildiniz mi? Yazdığınız sorgu, aslında daha kısa ve daha iyi bir performansla çalışan farklı bir yöntemle yazılabilir miydi? Hiç sorgu yazmayı bilmiyorsanız ya da sadece dört temel komut vekomutlarını biliyor fakat joinli yapılarda, in (alt sorgu) yapılarında zorlanıyorsanız bu kitap tam sizlere göre.

Bu kitaptaki her bir konu zorluk seviyesine göre sıralanmıştır. Her bir bölümde bir önceki bölümde anlatılanlar harmanlanarak devam ettiği için, öğrendiğiniz bir bilgiyi unutmanıza izin verilmez. Her bir bölümde konu anlatımlarında çözülen sorgular haricinde, bölüm sonlarında 10'ar sorgudan oluşan alıştırmalar ile konu pekiştirilmektedir. Sorgu Bankası adını verdiğimiz son bölümde ise yaklaşık 80 sorgu karışık bir şekilde çözümlenmiştir.

Bu kitapta kullanılan veritabanları, tasarım ve kurgusu tamamen bana ait olup içerisinde yaklaşık 600.000 data içermektedir. Bu yüzden kitaptaki örnekler dışında, sizlerde bu data içerisinde kendiniz sorgu üretip dilediğiniz gibi üzerinde çalışabilirsiniz.

Hazırsanız haydi birlikte sorgu yazmaya başlayalım..
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı334
YazarEsra Yorulmaz Salman
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...