HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şiirin Ontolojisi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Günümüz şiirine ve şairine ilişkin bu yazılar Cevahir’in şiir-şair ve yaşam ilişkisi bağlamındaki eleştiri, sorgulama ve çözümlemelerini ortaya koyuyor. Şiir bilincinin oluşumuna odaklanan tavrıyla yalnızca sorunların izini sürmekle, kökenlerini araştırmakla kalmayıp çözüm önerilerini de dile getirmektedir.
Cevahir’in şiir dünyamıza ilişkin ortaya koyduğu saptama, eleştiri ve çözümlemeler, şiir hakkında yeninden düşünmek ve tavrımızı gözden geçirmek gerektiğini dile getirir. Gündelik ilişkilerin eleştirisinin gerekliliğini savunan Cevahir, insanı insani devinimin gerçekliği içinde ele almayı önerirken birçok sorunu ve edebiyat alanında gözardı edilen hususu da tartışma gündemine taşımaktadır. Cevahir’in şiirle ve şairlerle olan tartışmalarını ortaya koyan yazılar, şiirde toplumculuğun dışlanmasına, insan gerçekliğinin terkedilmesine yönelik bir itirazı ve aynı zamanda şiir tarihimizin eleştirel yorumlarını da içermektedir.

Doç. Dr. Mustafa Günay
Çukurova Üniversitesi Felsefe Bölümü

 

 

  

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı182
YazarArda Cevahir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...