HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şeytan İşi Unutturmadıklarımız Serisi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Hüseyin Rahmi Gürpınar 1864’te İstanbul’da doğmuş, 8 Mart 1944’te Heybeliada’da yaşamını yitirmiştir. Edebiyatımızın en önemli romancı ve hikâyecilerinin arasında yer almaktadır. Hüseyin Rahmi, resmî ya da özel olarak düzenli bir eğitim almamıştır, tamamıyla kendi kendini yetiştirmiş bir yazardır. Küçük yaşta yazmaya başlayan Hüseyin Rahmi’nin, on iki yaşında kaleme aldığı Gülbahar Hanım adlı piyesi diğer bazı kitaplarıyla birlikte Aksaray’da çıkan bir yangında yanmıştır. Üstadı saydığı Ahmed Mithat Efendi’nin açtığı popüler roman anlayışını realist ve giderek natüralist ölçüler çerçevesinde sonuna kadar götürmüştür. Romanlarının önemli bir özelliği de toplumsal bir yergi taşımasıdır. Eserlerinde İstanbul’un mahallelerindeki yaşam tarzını natüralist bir biçimde dile getirmiştir ve bu yönüyle “sokağı edebiyata getiren sanatçı” olarak anılmıştır.

Hayriye Hanım dul, yaşlı ve kedisi hariç kimsesi kalmamış bir kadındır. Bir gün kedilerin mahalleliyi rahatsız etmesiyle başlayan olaylar silsilesi bir şakaya dönüşerek adeta bir şeytan olup Hayriye Hanım’ın başına çöker.

Hüseyin Rahmi’nin sokağı satırlarına taşıdığı eserlerinden olan Şeytan İşi bol gülmeceli ve alaylı anlatımıyla İstanbul’un konuşma dilini, kenar mahalle kadınlarını büyük bir ustalıkla okuyuculara dokunur.

Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı96
YazarHüseyin Rahmi Gürpınar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...