HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bilgi ve Belge Yönetimi Uzmanlığının Yetkinlikler Açısından Tanımlanması

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bilgi profesyonelleri tarih boyunca bilgi kaynaklarının bir araya getirilmesi, erişilebilir kılınması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması konularında kritik roller üstlenmektedir. Dünyanın en köklü meslekleri arasında yer alan bu özel alanda çalışanların ilk günden günümüze çok farklı iş süreçlerini yerine getirmesi beklenmiştir. Türkiye'de çoğunlukla kütüphane, arşiv ve müzelerde istihdam olanağı bulan bilgi profesyonelleri bu kurumlarda bilgi ve becerileriyle bilgi merkezinin işlevsel olmalarını sağlarken, bir yandan da toplumsal hizmet anlayışı ile bu kurumların sürdürülebilirliğine önemli katkılarda bulunmaktadır.
Değişimin neredeyse her alanda artan bir ivmeyle devam ettiği günümüzde, mesleklerin ve çalışanların yetki, görev ve sorumluluk sınırlarının devamlı değişmesi gerekmektedir. Özellikle bilgi teknolojilerinin gelişimi ve yaygınlaşması, bilgibilim alanında sürekli yeni yaklaşımların tartışılmasını ve kullanılmasını bir zorunluluk haline getirmiştir. Bilgi merkezlerindeki iş süreçlerine yansıtılan yenilikler ve paydaşların değişen ve çeşitlenen beklenti ve ihtiyaçlarına en hızlı biçimde uyum sağlamak, rekabet edebilmenin ana unsuru haline gelmiştir. En genel yaklaşımla, bilgi profesyonelleri bilgi ve becerilerini sürekli geliştirme bilinciyle meslek hayatına devam ederek, bilgi kaynaklarının gelecek kuşaklara aktarılmasını ve geniş kitlelerce erişilebilir hale gelmesini sağlayabilirler.
Bu çalışma, bilgi profesyonellerinin yetkinliklerinin alanın uzmanlarının görüşlerine dayanarak tanımlanmasının ürünüdür. Eğitim programları ve bilgi bilim alanında yer alan paydaşların beklenti ve ihtiyaçlarıyla yakından ilişkili olan bu konu, çok yönlü değişimin hızının derinden hissedildiği çağımızda, kısa bir zaman diliminin özeti olarak değerlendirilebilir.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıEkim, 2023
Boyut13,5x21,5
Sayfa Sayısı412
YazarÖzgür Polat
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...